Sony 108 cm (43 inch) BRAVIA 2 II 4K Ultra HD Smart LED Google TV, K-43S22BM2 (Black)
Product Info
Delivery Related
Key Features
Description
Specifications
Customer Reviews
5% Upto 2000 UPI/HDFC/ICICI CC*
NEWLY_LAUNCHED
add to compareCompare
remove from compareRemove from Compare
Delivery Related
Apply
Please enter a pincode.
Key Features
  • TV Operating System: Google TV
  • Resolution: Ultra HD (4K) Display (3840 x 2160)
  • Connectivity: 4 HDMI and 2 USB ports
  • Sound Output: 20 Watt
See More
  • Description
  • Specifications
    General Information
    • Item Code
    • Brand
        Sony
    • Series
        BRAVIA 2 M2
    • Model
        K-43S22BM2
    • Colour
        Black
    TV Display
    • Contrast Ratio
        16:9
    • Display Type
        Ultra HD (4K)
    • Screen Resolution
        3840 x 2160
    • Screen Size (Diagonal)
        108 cm - 43 inch
    HDMI & USB Ports
    • No of HDMI Ports
        4
    • No. of USB Ports
        2
    • USB
        Yes
    TV Audio Related
    • Rated Speaker Output Power (RMS)
        20 W
    TV Connectivity Choices
    • Wi Fi
        Yes
    TV Placement Wall Mounted
    • Depth (without stand)
        7.9 cm
    • Height (without stand)
        57 cm
    • Length (without Stand)
        95.8 cm
    • Weight (without stand)
        7.8 kg
    Power Details
    • Power Consumption
        134.38 W