LG 195.5 cm (77 inch) OLED TV, OLED77C56LA
Product Info
Delivery Related
Key Features
Description
Specifications
Customer Reviews
10% Upto 8000 HDFC/ICICI CC*
LIMITED_TIME_OFFER
add to compareCompare
remove from compareRemove from Compare
Delivery Related
Apply
Please enter a pincode.
Key Features
  • Resolution: 4K OLED Display (3840 x 2160)
  • Connectivity: 4 HDMI and 3 USB ports
  • TV Operating System: webOS
  • Sound Output: 40 W
See More
  • Description
  • Specifications
    General Information
    • Item Code
    • Brand
        LG
    • Series
        C5
    • Model
        OLED77C56LA
    • Colour
        Black
    TV Display
    • Display Technology
        OLED
    • HDR
        Yes
    • Refresh Rate
        144Hz
    • Screen Resolution
        3840 x 2160 px
    • Screen Size
        66 inch and above
    • Screen Size (Diagonal)
        195.5 cm - 77 inch